KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138188
*
nr 1313 8188
Ludvig Hallstedt
(1839-1923), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm
Ludvig Hallstedt, svensk bildkonstnär född 1839, död 1923.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:17:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 18:04:45
1
300 kr
11/3 14:31:31
2
350 kr
15/3 10:54:32
3
450 kr
15/3 10:55:40
3
700 kr
15/3 18:30:44
4
700 kr
15/3 18:30:44
3
700 kr (Budbetjänt)
15/3 18:31:52
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ludvig Hallstedt
Ludvig Hallstedt, svensk bildkonstnär född 1839, död 1923.
Läs mer om Ludvig Hallstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ludvig hallstedt olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Ludvig Hallstedt
Ludvig Hallstedt, svensk bildkonstnär född 1839, död 1923.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ludvig Hallstedt
nr 1313 8188
Ludvig Hallstedt
(1839-1923), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm
Ludvig Hallstedt, svensk bildkonstnär född 1839, död 1923.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/3 18:04:45 | 1 | 300 kr |
| 11/3 14:31:31 | 2 | 350 kr |
| 15/3 10:54:32 | 3 | 450 kr |
| 15/3 10:55:40 | 3 | 700 kr |
| 15/3 18:30:44 | 4 | 700 kr |
| 15/3 18:30:44 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 15/3 18:31:52 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ludvig Hallstedt
Ludvig Hallstedt, svensk bildkonstnär född 1839, död 1923.Läs mer om Ludvig Hallstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ludvig hallstedt olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



